Narzędzia i metody

Nasze usługi realizujemy z wykorzystaniem autorskich narzędzi i najlepszych praktyk biznesu.

FILOZOFIA ERGOLEAN MANAGEMENT

ERGOlean Management jest wypracowanym przez wieloletnie doświadczenie naszym unikatowym podejściem do skutecznej optymalizacji, zwiększania wydajności pracy i eliminacji kluczowych źródeł marnotrawstwa.

Myślą przewodnią zastosowania filozofii ERGOlean jest ZDROWE ODCHUDZANIE FIRMY, czyli takie wdrażanie działań optymalizacyjnych, w których kładzie się duży nacisk na poszanowanie człowieka i dążenie do poprawy zadowolenia pracownika. Jest to uwarunkowane tym, że zadowolony pracownik jest bardziej zmotywowany i zaangażowany w rozwój firmy.

Bardzo często spotyka się wdrożenie zasad lean manufacturing, w których pracownicy nie mają wystarczającej motywacji, a wręcz są przeciwni procesowi ulepszeń, który nie zawsze prawidłowo jest realizowany – czyli kosztem zdrowia czy ogólnie pojętego zadowolenia pracowników. Przykładem jest bardzo często spotykany proces podwyższania wydajności pracy poprzez zwiększenie tempa pracy człowieka, które nie jest dopasowane do ograniczonych możliwości organizmu i psychiki ludzkiej. Skutkuje to systematycznym wzrostem zmęczenia, a w konsekwencji spadkiem wydajności, jakości i wzrostem absencji pracowników.

Stworzenie podstaw skutecznego wdrożenia ERGOlean to zrozumienie logiki tzw. zdrowego odchudzania firmy, która jest analogiczna do procesu zdrowego odchudzania człowieka, czyli systematycznego realizowania zdrowego trybu życia. W Ergolean kładzie się duży nacisk na dążenie do poprawy zadowolenia pracownika i budowę jego świadomości konieczności akceptacji procesu ulepszeń i prawidłowego wdrażania filozofii lean management.

Pracownik zadowolony jest pracownikiem bardziej wydajnym! Wdrożenie ERGOlean wiąże się z weryfikacją dotychczasowych założeń i zasad procesów optymalizacji i poprawy konkurencyjności firmy. Pierwszym krokiem we wdrażaniu ERGOlean musi być zbudowanie świadomości i logicznego zrozumienia tych zasad wśród wszystkich pracowników firmy.

PAWEŁ STAWORZYŃSKI
WŁAŚCICIEL

POZOSTAŁE METODY

Lean Management
Wdrażanie kompleksowych systemów zarządzania przedsiębiorstwem bazujących na filozofii szczupłego zarządzania (Lean Management).
Ekonomika ruchów elementarnych MTM
Polega na kształtowaniu optymalnej metody pracy wykonywanej przez człowieka z perspektywy sekwencji ruchów elementarnych niezbędnych do wykonania zadania.
Ergonomia – oceny i redukcja ryzyk
Ergonomiczne kształtowanie stanowisk i metod pracy wpływa na większą motywację i autonomiczne zaangażowanie w ich doskonalenie przez pracowników.
Problem Solving – Raport A3
Tanie, szybkie oraz łatwe w obsłudze narzędzia, które pomogą w skutecznym rozwiązywaniu problemów i zapobieganiu powstawaniu ich źródeł.
Zarządzanie przez cele (MBO), Strategiczna karta wyników (BSC)
Wdrożenie metody pozwala na skoncentrowanie uwagi pracowników całego przedsiębiorstwa na dążeniu do celów oraz mierzenie efektów ich realizacji.
DBM – zarządzanie przez wartości godnościowe
Sposób podejścia do zarządzania, opierającego się na motywowaniu do pracy oraz zarządzaniu procesem pracy w taki sposób, aby zapewnić spełnienie potrzeb godności własnej pracowników oraz osób zarządzających.
Nadzór korporacyjny – Corporate Governance
Nadzór korporacyjny (Corporate Governance) to budowanie i wdrażanie relacji pomiędzy osobami zarządzającymi a właścicielami. 
ERGOlean Management – Zdrowe odchudzanie firmy
Nasze unikatowe podejście do skutecznej optymalizacji, zwiększania wydajności pracy i eliminacji kluczowych źródeł marnotrawstwa.

POTRZEBUJESZ INDYWIDUALNEJ OFERTY?

Każdy klient jest inny i potrzebuje personalnego podejścia! Jeżeli chcesz byśmy przygotowali
dla Ciebie usługę dopasowaną do Twoich potrzeb, zostaw numer telefonu, postaramy się pomóc!

    * Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych powyżej w celu otrzymywania informacji związanych z działaniami DPG Staworzyński. Mam świadomość, iż podane przeze mnie powyżej dane będą przetwarzane przez DPG Staworzyński z siedzibą przy ul. Sprzymierzonych 4 w Jeleniej Górze 58-560 (administrator danych). Podanie powyższych danych jest dobrowolne. W każdej chwili przysługuje mi prawo dostępu do treści tych danych oraz ich poprawienia, a powyższa zgoda może być odwołana w każdym czasie.

    Zawsze możesz też skorzystać z formularza kontaktowego!