Wydajność a produktywność

Jak zwiększyć wydajność pracy i efektywność czasu pracy pracowników?

Czym jest produktywność przy jednoczesnym zmniejszeniu ich zmęczenia oraz poprawie zadowolenia z wykonywanej pracy? Czy to jest możliwe?

Wielu osobom może wydawać się niemożliwym uzyskanie jednocześnie wszystkiego na raz. Podstawą skutecznego zwiększania wydajności oraz jakości pracy jest zbudowanie wysokiej świadomości i motywacji pracowników.

Najskuteczniejszym elementem motywacji do zwiększania efektywności są nie tylko finanse, ale przede wszystkim zarządzanie przez wartości godnościowe.

Oprócz skutecznych zasad motywacji pracowników niezbędna jest wiedza specjalistyczna w zakresie badania i organizacji pracy. Pozwala ona przynieść efekty minimalizacji przeciążenia pracą przy jednoczesnej poprawie efektywności czasu dodawania wartości.

  • Masz problem z realizacją planu produkcyjnego zgodnie z założeniami?
  • Twoi pracownicy pracują nieefektywnie pomimo ciągłego motywowania?
  • Coraz bardziej brakuje pracowników na rynku lokalnym?
  • Chcesz zredukować koszt i czas wytwarzania?
  • Zadajesz sobie pytania typu „jak zmotywować pracowników do efektywniejszej pracy„? 
  • Chcesz dynamiczniej rozwijać Wasz biznes, ale nie wiesz jak zwiększyć wydajność, tak żeby jednocześnie pracownicy byli bardziej zadowoleni?
  • Pracownicy odchodzą do konkurencji „zza płotu” pomimo tego, że zarabiają tam 300 zł mniej?
  • Nie wiesz jak zwiększyć wydajność w bezpieczny sposób?

Dlaczego „w bezpieczny sposób”?

Większość pracowników zwiększanie wydajności i ograniczanie kosztów kojarzy z tzw. podkręceniem śruby i co ciekawe – wcale nie można się tym stereotypom dziwić!

Takie praktyki u wielu pracodawców w Polsce były jeszcze kilka lat temu normą, ale czasy się zmieniają.

W Polsce mamy rynek pracownika.

Pracodawca nie może sobie pozwolić na to, żeby zwiększać efektywność poprzez tzw. podkręcanie śruby pracownikom, którzy i tak już ciężko pracują – to jest nie tylko niegodne podejście, ale i również nierozsądne pod względem ekonomicznym.

Przedsiębiorstwo produkcyjne zatrudniające ok. 300 osób może tracić w ciągu roku nawet 4 000 000 zł przez to, że nie potrafi ukształtować metody wytwarzania w optymalny i ergonomiczny sposób.

Gros zakładów produkcyjnych w Polsce posiada niewykorzystany potencjał na poziomie nawet 60% redukcji kosztów wytwarzania.

Jak w 2019 roku zwiększyć konkurencyjność na rynku i bezpiecznie zwiększać wydajność produkcji?

Czy gdybyśmy odpowiedzieli Ci na pytanie, jak niskonakładowo możesz zaoszczędzić na kosztach produkcji nawet do 4 000 000 zł rocznie, to byłoby to dla Ciebie interesujące?

Pomogliśmy już setkom przedsiębiorstw produkcyjnym w tym zakresie w Polsce i za granicą, czyniąc ich biznesy bardziej rentowne i konkurencyjne (konkurencyjny pracodawca oraz konkurencyjny producent).

Każda firma jest inna i potrzebuje personalnego podejścia.

Zaufali nam między innymi:

Skontaktuj się z nami, jeżeli chcesz poznać skuteczny kierunek rozwoju Twojej firmy!


wróc do listy wpisów
OTIF zgodność dostawy

Konkurencyjność przedsiębiorstw wzrasta z każdym dniem, a każdy klient chce otrzymywać dostawę: dobrze, tanio i na czas. Wskaźnik OTIF (ang. On Time In Full) jest jednym z kluczowych wskaźników efektywności w przedsiębiorstwach (tzw. KPI). Wyraża poziom perfekcyjności dostaw (zgodnych z zamówieniem) wyrażony w procentach. 3 składowe OTIF Zgodność ilościowa – określa ile procent zamówienia zostało […]

Strategiczna karta wyników (SKW/BSC)

Aby skutecznie wdrożyć MBO należy stworzyć strategiczną kartę wyników (BSC/SKW), która wg założeń, w dużym uproszczeniu, obejmuje wskaźniki mierzące poziom realizacji przyjętej strategii. Jest to znakomite narzędzie do planowania i konsekwentnego realizowania strategii rozwoju. Uwzględnia podstawowy cel istnienia organizacji biznesowych, jakim jest zwiększanie wartości firmy przez krótkoterminowe wyniki oraz działania o charakterze długofalowym. Osiągnięcie tego […]

Analiza ABC XYZ

Podczas planowania zasobów przedsiębiorstwa warto korzystać z Analizy ABC XYZ, która pozwala grupować je według ich ważności i regularności zapotrzebowania. Metoda ta bazuje na Zasadzie Pareto (80/20), opisującej zjawiska, w których 20% badanych obiektów związanych jest z 80% pewnych zasobów. Zasada Pareto – przykłady Zapasy materiałowe – 80% wartości zapasów stanowi 20% pozycji materiałowych.  Zarządzanie […]

Zawsze możesz też skorzystać z formularza kontaktowego!