Nasze doświadczenie

Przy współpracy koncentrujemy się na jak najbardziej efektywnym transferze wiedzy (know how) i umiejętności w w/w zakresie do specjalistów i kadry zarządzającej firmy, z którą współpracuję. 

Głównym celem naszych działań i zespołów którymi kierujemy jest rzeczywista poprawa konkurencyjności firm przez m.in. unikanie zbędnych kosztów wytwarzania i funkcjonowania.  

Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie pozyskane z międzynarodowej grupy specjalistów działających w formie stowarzyszeń narodowych od ponad 70 lat. Właściciel firmy i jednocześnie główny manager projektów naszej firmy, Paweł Staworzyński koncentrując się wokół usprawniania funkcjonowania przedsiębiorstw zrealizował następujące działania: 

Kilkadziesiąt projektów usprawniających zakończonych sukcesem w niemal wszystkich obszarach przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych o różnych profilach  (jako inżynier, kierownik, manager opracowujący koncepcję i metodykę realizacji stawianych celów).  

Ponad sto wykładów, specjalistycznych szkoleń MTM i warsztatów z praktycznego zastosowania różnych technik i metod usprawniających funkcjonowanie przedsiębiorstw (m.in. Lean Manufacturing, MTM). 

Wyszkolił kilkunastu w pełni wykwalifikowanych inżynierów i kierowników projektów, którzy są uznawanymi specjalistami pracującymi dla niemieckich, polskich, amerykańskich i rosyjskich firm produkcyjnych. 

Kilka międzynarodowych konferencji w tematyce wymiany doświadczeń i BEST PRACTICE w usprawnianiu przedsiębiorstw i optymalizacji pracy, na których gościli prelegenci ze znanych na całym Świecie koncernów oraz firm o lokalnym zasięgu (BMW, Mercedes, Volkswagen, Airbus, MAN, Volvo, Bosch, Siemens, BSH Whirlpool, Dassault Systemes, US Pharmacia, Flextronics, Peklimar, Deutsche MTM-Gesellschaft, MTM Association for Standards and Research – USA, Cooper Standard, Johnson Controls, Electrolux, TI Automotive, AVON, Bakalland, RONAL, Krajowa Izba Rozliczeniowa SA, KAIZEN Institute, TAKATA-PETRI, SITECH, RUG Riello, AUTO FORUM CLUB, Politechnika Wrocławska, GE Power Controls, BOMBARDIER). 

Rozpoczął proces ekspansji zaawansowanych narzędzi usprawniających na rynki wschodnie, głównie Federacji Rosyjskiej (m.in. KAMAZ, ZF-KAMA, BSH, Avon). 

Odwiedził kilkaset firm głównie w Polsce, ale również i w Rosji, Niemczech i USA, dla których opracował konfiguracje konkretnych projektów usprawniających. 

Pod redakcją Pawła Staworzyńskiego powstała i została wydana książka MTM – Prawidłowo od samego początku” opisująca ponad 60 letnią historię rozwoju i ekspansji narzędzi analitycznych MTM, które nieustannie rozwijają się i zdobywają coraz większe uznanie w dużych i mniejszych przedsiębiorstwach. 

Wprowadził, jako dodatkowe kursy dla studentów, szkolenia z nauki zastosowania podstawowych narzędzi MTM na Politechnice Wrocławskiej, Łódzkiej i Warszawskiej. 

Paweł Staworzyński – doświadczenie: 

Przez ponad 6 lat dla Międzynarodowej Grupy doradczej (MTM International Group) jako inżynier i kierownik projektów, prokurent a następnie Prezes Zarządu. W ciągu tych lat zdobył doświadczenie i KNOW-HOW kształtowane od ponad 60 lat przez specjalistów w krajach wysokorozwiniętych (m.in.: Niemcy, USA, Francja, Włochy, Wielka Brytania), jak również w krajach rozwijających się (Polska, Rosja, Brazylia, Chiny, Czechy i Słowacja). 

Pierwsze doświadczenia zdobywał jako pracownik na samodzielnych stanowiskach w małych firmach usługowych (motoryzacja, komputery i oprogramowanie dla firm), następnie w dziale przygotowania produkcji międzynarodowego koncernu motoryzacyjnego Dräxlmaier Group, gdzie zrealizował pierwsze projekty usprawniające wybranych obszarów zakładów w Polsce i na Węgrzech. Działania te przyczyniały się na znaczne poprawy efektywności procesów produkcyjnych, transportu wewnętrznego jak i administracji. 

Branże w których działamy: 

produkcja – Automotive, AGD, meble, FMCG (spożywcza, kosmetyki, chemia, farmacja), lotnictwo, maszyny, pojazdy użytkowe transportu publicznego (autobusy, ciężarówki, przyczepy, naczepy i zabudowy pojazdów specjalnych), logistyka, centra logistyczne, outsourcing logistyczny, co-packing, co-manufacturing,usługi bankowe, ubezpieczeniowe, finansowe, centra usług BPO i SSC, administracja państwowa – urzędy miast i gmin, wojewódzkie, starostwa, urzędy skarbowe. 


wróc do listy wpisów
LeanSigma MTM

LeanSigmaMTM (Lean Sigma MTM) – połączenie 3 istotnych filozofii i metod efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem:  Filozofii Lean Management – wywodzącej się z Japonii i zakładów Toyoty  Zasady ekonomiki ruchów elementarnych z wykorzystaniem narzędzi analitycznych MTM, która powstała w USA ponad pół wieku temu, a jej protoplastą był Pan Frank Bunker Gilbreth. Pionierem w Polsce był Pan Romulald Wołk, który pierwsze wzmianki opisał w […]

Poziomowanie produkcji – Heijunka

Heijunka – słowo heijunka oznacza nic innego jak poziomowanie, harmonogramowanie produkcji. Należy do zbioru narzędzi lean manufacturing pomagających zapewnić ciągły przepływ. Tablice heijunka przyjmują różną formę – tablic magnetycznych, regałów z półkami czy tablic z kieszeniami. Tablice pozwalają z wykorzystaniem kart kanban lub zleceń produkcyjnych, w bardziej przejrzysty sposób planować produkcję i sterować łańcuchem dostaw […]

PDCA Kaizen Lean Management koncepcja wideo

Każdy właściciel firmy planujący wdrożyć w swojej firmie zmiany najbardziej obawia się oporu ze strony pracowników. Bardzo często implementowane optymalizacje, nowe standardy są postrzegane przez pracowników. jako coś negatywnego. Pierwsze, co nasuwa się na myśl to redukcja etatów, zwiększenie obciążenia pracą, „podkręcanie śruby”, wyższe normy, większe oczekiwania. Nie jest to jednak zgodne z prawdą. Wdrażane […]

Zawsze możesz też skorzystać z formularza kontaktowego!