Nasze doświadczenie

Przy współpracy koncentrujemy się na jak najbardziej efektywnym transferze wiedzy (know how) i umiejętności w w/w zakresie do specjalistów i kadry zarządzającej firmy, z którą współpracuję. 

Głównym celem naszych działań i zespołów którymi kierujemy jest rzeczywista poprawa konkurencyjności firm przez m.in. unikanie zbędnych kosztów wytwarzania i funkcjonowania.  

Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie pozyskane z międzynarodowej grupy specjalistów działających w formie stowarzyszeń narodowych od ponad 70 lat. Właściciel firmy i jednocześnie główny manager projektów naszej firmy, Paweł Staworzyński koncentrując się wokół usprawniania funkcjonowania przedsiębiorstw zrealizował następujące działania: 

Kilkadziesiąt projektów usprawniających zakończonych sukcesem w niemal wszystkich obszarach przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych o różnych profilach  (jako inżynier, kierownik, manager opracowujący koncepcję i metodykę realizacji stawianych celów).  

Ponad sto wykładów, specjalistycznych szkoleń MTM i warsztatów z praktycznego zastosowania różnych technik i metod usprawniających funkcjonowanie przedsiębiorstw (m.in. Lean Manufacturing, MTM). 

Wyszkolił kilkunastu w pełni wykwalifikowanych inżynierów i kierowników projektów, którzy są uznawanymi specjalistami pracującymi dla niemieckich, polskich, amerykańskich i rosyjskich firm produkcyjnych. 

Kilka międzynarodowych konferencji w tematyce wymiany doświadczeń i BEST PRACTICE w usprawnianiu przedsiębiorstw i optymalizacji pracy, na których gościli prelegenci ze znanych na całym Świecie koncernów oraz firm o lokalnym zasięgu (BMW, Mercedes, Volkswagen, Airbus, MAN, Volvo, Bosch, Siemens, BSH Whirlpool, Dassault Systemes, US Pharmacia, Flextronics, Peklimar, Deutsche MTM-Gesellschaft, MTM Association for Standards and Research – USA, Cooper Standard, Johnson Controls, Electrolux, TI Automotive, AVON, Bakalland, RONAL, Krajowa Izba Rozliczeniowa SA, KAIZEN Institute, TAKATA-PETRI, SITECH, RUG Riello, AUTO FORUM CLUB, Politechnika Wrocławska, GE Power Controls, BOMBARDIER). 

Rozpoczął proces ekspansji zaawansowanych narzędzi usprawniających na rynki wschodnie, głównie Federacji Rosyjskiej (m.in. KAMAZ, ZF-KAMA, BSH, Avon). 

Odwiedził kilkaset firm głównie w Polsce, ale również i w Rosji, Niemczech i USA, dla których opracował konfiguracje konkretnych projektów usprawniających. 

Pod redakcją Pawła Staworzyńskiego powstała i została wydana książka MTM – Prawidłowo od samego początku” opisująca ponad 60 letnią historię rozwoju i ekspansji narzędzi analitycznych MTM, które nieustannie rozwijają się i zdobywają coraz większe uznanie w dużych i mniejszych przedsiębiorstwach. 

Wprowadził, jako dodatkowe kursy dla studentów, szkolenia z nauki zastosowania podstawowych narzędzi MTM na Politechnice Wrocławskiej, Łódzkiej i Warszawskiej. 

Paweł Staworzyński – doświadczenie: 

Przez ponad 6 lat dla Międzynarodowej Grupy doradczej (MTM International Group) jako inżynier i kierownik projektów, prokurent a następnie Prezes Zarządu. W ciągu tych lat zdobył doświadczenie i KNOW-HOW kształtowane od ponad 60 lat przez specjalistów w krajach wysokorozwiniętych (m.in.: Niemcy, USA, Francja, Włochy, Wielka Brytania), jak również w krajach rozwijających się (Polska, Rosja, Brazylia, Chiny, Czechy i Słowacja). 

Pierwsze doświadczenia zdobywał jako pracownik na samodzielnych stanowiskach w małych firmach usługowych (motoryzacja, komputery i oprogramowanie dla firm), następnie w dziale przygotowania produkcji międzynarodowego koncernu motoryzacyjnego Dräxlmaier Group, gdzie zrealizował pierwsze projekty usprawniające wybranych obszarów zakładów w Polsce i na Węgrzech. Działania te przyczyniały się na znaczne poprawy efektywności procesów produkcyjnych, transportu wewnętrznego jak i administracji. 

Branże w których działamy: 

produkcja – Automotive, AGD, meble, FMCG (spożywcza, kosmetyki, chemia, farmacja), lotnictwo, maszyny, pojazdy użytkowe transportu publicznego (autobusy, ciężarówki, przyczepy, naczepy i zabudowy pojazdów specjalnych), logistyka, centra logistyczne, outsourcing logistyczny, co-packing, co-manufacturing,usługi bankowe, ubezpieczeniowe, finansowe, centra usług BPO i SSC, administracja państwowa – urzędy miast i gmin, wojewódzkie, starostwa, urzędy skarbowe. 


wróc do listy wpisów
Marnotrawstwo

Marnotrawstwo (zarządzanie)  – nieracjonalność, rozrzutność. Z perspektywy zarządzania, procesów biznesowych oraz procesów administracji publicznej, marnotrawstwem jest nieracjonalne i nieefektywne zarządzanie zasobami zaangażowanymi w funkcjonowanie tych procesów. Marnotrawstwem są czynności i procesy nie dodające wartości a angażujące zasoby do ich wytwarzania. W terminologii lean management marnotrawstwo określane jest mianem Mudy. Główne rodzaje marnotrawstwa występujące w zarządzaniu procesami […]

LeanSigma MTM

LeanSigmaMTM (Lean Sigma MTM) – połączenie 3 istotnych filozofii i metod efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem:  Filozofii Lean Management – wywodzącej się z Japonii i zakładów Toyoty  Zasady ekonomiki ruchów elementarnych z wykorzystaniem narzędzi analitycznych MTM, która powstała w USA ponad pół wieku temu, a jej protoplastą był Pan Frank Bunker Gilbreth. Pionierem w Polsce był Pan Romulald Wołk, który pierwsze wzmianki opisał w […]

Poziomowanie produkcji – Heijunka

Heijunka – słowo heijunka oznacza nic innego jak poziomowanie, harmonogramowanie produkcji. Należy do zbioru narzędzi lean manufacturing pomagających zapewnić ciągły przepływ. Tablice heijunka przyjmują różną formę – tablic magnetycznych, regałów z półkami czy tablic z kieszeniami. Tablice pozwalają z wykorzystaniem kart kanban lub zleceń produkcyjnych, w bardziej przejrzysty sposób planować produkcję i sterować łańcuchem dostaw […]

Zawsze możesz też skorzystać z formularza kontaktowego!