Projekt

Planowanie zintegrowane

Tak jak pisaliśmy w artykule o audytach systemów IT, przedsiębiorstwa wydają od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych na systemy ERP (lub inne), a ostatecznie planowanie w nich nie działa. Często zapomina się, że najlepszy system nie będzie odpowiednio funkcjonował dopóki nie dostanie on odpowiednich danych wsadowych oraz nie będą stosowane prawidłowe standardy postępowania i podziały odpowiedzialności. Brak opisanej technologii, błędnie wyznaczone normy technologiczne, błędy w strukturach/recepturach czy niezgodności w stanach magazynowych to tylko przykłady powodów dla których systemy nie funkcjonują prawidłowo.

Bardzo ważnym jest aby na etapie podejmowania decyzji przedsiębiorstwo miało możliwość skorzystania z niezależnego wsparcia specjalisty o odpowiednich kompetencjach, którego celem nie będzie sprzedaż systemu konkretnej marki a doradzenie co zrobić aby w firmie skończył się chaos informacyjny a rozpoczęło się prawidłowe planowanie procesów.

Wykorzystując nasze doświadczenie wspieramy firmy w ramach prowadzonych usług (audytów, szkoleń, konsultacji i projektów) w zakresie wdrażania najlepszych praktyk dotyczących zintegrowanego planowania nie tylko dotyczących wyboru samego oprogramowania.

Przeprowadzamy m.in.:

  • Audyty przed i powdrożeniowy systemów: ERP, APS, MES.
  • Wdrażamy kompleksowo planowanie i harmonogramowanie produkcji również w firmach posiadających mniejszy budżet wykorzystując skuteczne rozwiązania.
  • Przekazujemy wiedzę w jaki sposób prawidłowo powinna przebiegać dokumentacja dla zleceń produkcyjnych.
  • Przedstawiamy metody precyzyjnych i przybliżonych wyliczeń zapotrzebowania na personel.
  • Wskazujemy jak powinno przebiegać planowanie zakupów materiałowych.
  • Pokazujemy jak powinno odbywać się prognozowanie sprzedaży.
  • Działamy tak aby skracać czas realizacji zleceń i czasu przepływu (Lead Time).

 

Skontaktuj się z nami, jeżeli chcesz poznać skuteczny kierunek rozwoju Twojej firmy!

Zawsze możesz też skorzystać z formularza kontaktowego!