Projekt

Planowanie zintegrowane

Tak jak pisaliśmy w artykule o audytach systemów IT, przedsiębiorstwa wydają od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych na systemy ERP (lub inne), a ostatecznie planowanie w nich nie działa. Często zapomina się, że najlepszy system nie będzie odpowiednio funkcjonował dopóki nie dostanie on odpowiednich danych wsadowych oraz nie będą stosowane prawidłowe standardy postępowania i podziały odpowiedzialności. Brak opisanej technologii, błędnie wyznaczone normy technologiczne, błędy w strukturach/recepturach czy niezgodności w stanach magazynowych to tylko przykłady powodów dla których systemy nie funkcjonują prawidłowo.

Bardzo ważnym jest aby na etapie podejmowania decyzji przedsiębiorstwo miało możliwość skorzystania z niezależnego wsparcia specjalisty o odpowiednich kompetencjach, którego celem nie będzie sprzedaż systemu konkretnej marki a doradzenie co zrobić aby w firmie skończył się chaos informacyjny a rozpoczęło się prawidłowe planowanie procesów.

Wykorzystując nasze doświadczenie wspieramy firmy w ramach prowadzonych usług (audytów, szkoleń, konsultacji i projektów) w zakresie wdrażania najlepszych praktyk dotyczących zintegrowanego planowania nie tylko dotyczących wyboru samego oprogramowania.

Przeprowadzamy m.in.:

 • Audyty przed i powdrożeniowy systemów: ERP, APS, MES.
 • Wdrażamy kompleksowo planowanie i harmonogramowanie produkcji również w firmach posiadających mniejszy budżet wykorzystując skuteczne rozwiązania.
 • Przekazujemy wiedzę w jaki sposób prawidłowo powinna przebiegać dokumentacja dla zleceń produkcyjnych.
 • Przedstawiamy metody precyzyjnych i przybliżonych wyliczeń zapotrzebowania na personel.
 • Wskazujemy jak powinno przebiegać planowanie zakupów materiałowych.
 • Pokazujemy jak powinno odbywać się prognozowanie sprzedaży.
 • Działamy tak aby skracać czas realizacji zleceń i czasu przepływu (Lead Time).

 

Skontaktuj się z nami, jeżeli chcesz poznać skuteczny kierunek rozwoju Twojej firmy!

POTRZEBUJESZ INDYWIDUALNEJ OFERTY?

Każdy klient jest inny i potrzebuje personalnego podejścia! Jeżeli chcesz byśmy przygotowali
dla Ciebie usługę dopasowaną do Twoich potrzeb, zostaw numer telefonu, postaramy się pomóc!

  * Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych powyżej w celu otrzymywania informacji związanych z działaniami DPG Staworzyński. Mam świadomość, iż podane przeze mnie powyżej dane będą przetwarzane przez DPG Staworzyński z siedzibą przy ul. Sprzymierzonych 4 w Jeleniej Górze 58-560 (administrator danych). Podanie powyższych danych jest dobrowolne. W każdej chwili przysługuje mi prawo dostępu do treści tych danych oraz ich poprawienia, a powyższa zgoda może być odwołana w każdym czasie.

  Zawsze możesz też skorzystać z formularza kontaktowego!

  Skontaktuj się

  Zapraszamy do kontaktu, nasi specjaliści chętnie Ci pomogą.

  Pliki Cookies

  Ta witryna korzysta z plików cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza zgodę z Polityką prywatności.