Audyt

Audyty przed i powdrożeniowe systemów: ERP, APS, MES

W firmach bardzo często występują błędy przy zakupie czy też obsłudze systemów planistycznych. Często decyzja o wdrożeniu oprogramowania zapada zbyt wcześnie.

Przedsiębiorstwa wydają od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych na systemy ERP (lub inne) a ostatecznie planowanie w nich nie działa. Często zapomina się, że najlepszy system nie będzie odpowiednio funkcjonował dopóki nie dostanie on odpowiednich danych wsadowych oraz nie będą stosowane prawidłowe standardy postępowania i podziały odpowiedzialności. Brak opisanej technologii, błędnie wyznaczone normy technologiczne, błędy w strukturach/recepturach czy niezgodności w stanach magazynowych to tylko przykłady powodów dla których systemy nie funkcjonują prawidłowo.

Bardzo ważnym jest aby na etapie podejmowania decyzji przedsiębiorstwo miało możliwość skorzystania z niezależnego wsparcia specjalisty o odpowiednich kompetencjach, którego celem nie będzie sprzedaż systemu konkretnej marki a doradzenie co zrobić aby w firmie skończył się chaos informacyjny a rozpoczęło się prawidłowe planowanie procesów. Co zatem zrobić aby uchronić firmę przed stratami:

Należy przeprowadzić audyt weryfikujący działania przygotowawcze wraz z audytem zintegrowanego planowania obejmujące min:

  • Weryfikacja danych wsadowych jakie konieczne są niezbędnych do prawidłowego działania systemu,
  • weryfikacja możliwości wdrożenia bezkosztowo pośredniego,
  • weryfikacja obecnych metod systemu do planowania i rozliczania wykonywanych zleceń pracy,
  • opracowanie optymalnego modelu pośredniego i docelowego zintegrowanego planowania,
  • zebranie i ustalenie optymalnych wymagań wobec przyszłego systemu,
  • wsparcie w znalezieniu wyborze firmy oferującej odpowiednie rozwiązanie i system.

Jako firma przeprowadzamy audyty przedwdrożeniowe oraz prawidłowości funkcjonowania każdego rodzaju systemu do zarządzania produkcją. Wchodzą w to między innymi systemy ERP, APS i MES.

Chcesz przeprowadzić audyt IT w swojej firmie?

Skontaktuj się z nami:
+48222905544

Zawsze możesz też skorzystać z formularza kontaktowego!