Audyt

Audyty przed i powdrożeniowe systemów: ERP, APS, MES

W firmach bardzo często występują błędy przy zakupie czy też obsłudze systemów planistycznych. Nabywcy systemów ERP nie do końca mają wiedzę praktyczną jakie wymagania i funkcjonalności powinien spełniać takie oprogramowanie.  Decyzja o wdrożeniu oprogramowania zapada zbyt wcześnie.

Przedsiębiorstwa wydają od kilkudziesięciu do nawet kilku milionów złotych na systemy ERP (lub inne) a ostatecznie nie działają one prawidłowo. Często zapomina się, że najlepszy system nie będzie odpowiednio funkcjonował dopóki nie dostanie on odpowiednich danych wsadowych oraz nie będą stosowane prawidłowe standardy postępowania i podziały odpowiedzialności. Brak opisanej technologii, błędnie wyznaczone normy technologiczne, błędy w strukturach/recepturach czy niezgodności w stanach magazynowych to tylko przykłady powodów dla których systemy nie funkcjonują prawidłowo.

Bardzo ważnym jest aby na etapie podejmowania decyzji przedsiębiorstwo miało możliwość skorzystania z niezależnego (od firmy sprzedającej oprogramowanie) wsparcia specjalisty o odpowiednich kompetencjach, którego celem nie będzie sprzedaż systemu konkretnej marki a doradzenie co zrobić aby w firmie skończył się chaos informacyjny a rozpoczęło się prawidłowe planowanie procesów. Co zatem zrobić aby uchronić firmę przed stratami:

Należy przeprowadzić audyt zintegrowanego planowania wraz z weryfikacją działań przygotowawczych i opracowaniem założeń optymalnych funkcjonalności który obejmuje min:.

 • Weryfikacja danych wsadowych jakie konieczne są niezbędnych do prawidłowego działania systemu,
 • weryfikacja możliwości wdrożenia bezkosztowo pośredniego,
 • weryfikacja obecnych metod planowania i rozliczania wykonywanych zleceń pracy,
 • opracowanie optymalnego modelu pośredniego i docelowego zintegrowanego planowania,
 • zebranie i ustalenie wymagań wobec przyszłego systemu,
 • przygotowanie listy działań przygotowawczych,
 • wsparcie w znalezieniu wyborze firmy oferującej odpowiednie rozwiązanie i system.

Zaufali nam między innymi:

Skontaktuj się z nami, jeżeli chcesz poznać skuteczny kierunek rozwoju Twojej firmy!

POTRZEBUJESZ INDYWIDUALNEJ OFERTY?

Każdy klient jest inny i potrzebuje personalnego podejścia! Jeżeli chcesz byśmy przygotowali
dla Ciebie usługę dopasowaną do Twoich potrzeb, zostaw numer telefonu, postaramy się pomóc!

  * Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych powyżej w celu otrzymywania informacji związanych z działaniami DPG Staworzyński. Mam świadomość, iż podane przeze mnie powyżej dane będą przetwarzane przez DPG Staworzyński z siedzibą przy ul. Sprzymierzonych 4 w Jeleniej Górze 58-560 (administrator danych). Podanie powyższych danych jest dobrowolne. W każdej chwili przysługuje mi prawo dostępu do treści tych danych oraz ich poprawienia, a powyższa zgoda może być odwołana w każdym czasie.

  Zawsze możesz też skorzystać z formularza kontaktowego!

  Skontaktuj się

  Zapraszamy do kontaktu, nasi specjaliści chętnie Ci pomogą.

  Pliki Cookies

  Ta witryna korzysta z plików cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza zgodę z Polityką prywatności.