Racjonalizacja budżetu czy kolejne podatki?

Abstrakcja racjonalizacji budżetu – będą kolejne podatki? 

Deficyt w budżecie jest większy od rządowych założeń, a wpływy mniejsze. O tym chyba wszyscy już wiedzą, ale jakie działania w związku z tym są podejmowane? 
Kolejne podatki czy racjonalizacja i wdrażanie niskonakładowych rozwiązań, poprawiających funkcjonowanie wszystkich obszarów funkcjonowania naszego państwa? Z informacji dostępnych w mediach oraz bieżących praktyk polskiej administracji wynika, że będą kolejne obciążenia podatników, a nie optymalizacja funkcjonowania struktur administracyjnych i jednostek budżetowych państwa polskiego. 

Trochę faktów dotyczących bieżącej sytuacji: 

Po 5 miesiącach deficyt budżetowy wyniósł 30,9 mld zł. Jest to 87 % rocznego limitu – dane opublikowane przez Ministerstwo Finansów. 

Wpływy do państwowej kasy niższe 3,4 mld zł od założeń. 

Wydatki są realizowane zgodnie z planem. Wniosek – brak jakiejkolwiek racjonalizacji budżetu. 

Krążą w Internecie, że rząd chce znowelizować budżet po to, aby można było zwiększyć deficyt (SIC!!!), a nie poprawiać efektywność wykorzystania obecnych zasobów. 


wróc do listy wpisów

POTRZEBUJESZ INDYWIDUALNEJ OFERTY?

Każdy klient jest inny i potrzebuje personalnego podejścia! Jeżeli chcesz byśmy przygotowali
dla Ciebie usługę dopasowaną do Twoich potrzeb, zostaw numer telefonu, postaramy się pomóc!

  * Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych powyżej w celu otrzymywania informacji związanych z działaniami DPG Staworzyński. Mam świadomość, iż podane przeze mnie powyżej dane będą przetwarzane przez DPG Staworzyński z siedzibą przy ul. Sprzymierzonych 4 w Jeleniej Górze 58-560 (administrator danych). Podanie powyższych danych jest dobrowolne. W każdej chwili przysługuje mi prawo dostępu do treści tych danych oraz ich poprawienia, a powyższa zgoda może być odwołana w każdym czasie.

  Zawsze możesz też skorzystać z formularza kontaktowego!

  Skontaktuj się

  Zapraszamy do kontaktu, nasi specjaliści chętnie Ci pomogą.

  Pliki Cookies

  Ta witryna korzysta z plików cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza zgodę z Polityką prywatności.