NARZĘDZIA I METODY

Nasze usługi realizujemy z wykorzystaniem autorskich narzędzi i najlepszych praktyk biznesu.

FILOZOFIA ERGOLEAN MANAGEMENT

ERGOlean Management jest wypracowanym przez wieloletnie doświadczenie naszym unikatowym podejściem do skutecznej optymalizacji, zwiększania wydajności pracy i eliminacji kluczowych źródeł marnotrawstwa.

Myślą przewodnią zastosowania filozofii ERGOlean jest ZDROWE ODCHUDZANIE FIRMY, czyli takie wdrażanie działań optymalizacyjnych, w których kładzie się duży nacisk na poszanowanie człowieka i dążenie do poprawy zadowolenia pracownika. Jest to uwarunkowane tym, że zadowolony pracownik jest bardziej zmotywowany i zaangażowany w rozwój firmy.

Bardzo często spotyka się wdrożenie zasad lean manufacturing, w których pracownicy nie mają wystarczającej motywacji, a wręcz są przeciwni procesowi ulepszeń, który nie zawsze prawidłowo jest realizowany – czyli kosztem zdrowia czy ogólnie pojętego zadowolenia pracowników. Przykładem jest bardzo często spotykany proces podwyższania wydajności pracy poprzez zwiększenie tempa pracy człowieka, które nie jest dopasowane do ograniczonych możliwości organizmu i psychiki ludzkiej. Skutkuje to systematycznym wzrostem zmęczenia, a w konsekwencji spadkiem wydajności, jakości i wzrostem absencji pracowników.

Stworzenie podstaw skutecznego wdrożenia ERGOlean to zrozumienie logiki tzw. zdrowego odchudzania firmy, która jest analogiczna do procesu zdrowego odchudzania człowieka, czyli systematycznego realizowania zdrowego trybu życia. W Ergolean kładzie się duży nacisk na dążenie do poprawy zadowolenia pracownika i budowę jego świadomości konieczności akceptacji procesu ulepszeń i prawidłowego wdrażania filozofii lean management.

Pracownik zadowolony jest pracownikiem bardziej wydajnym! Wdrożenie ERGOlean wiąże się z weryfikacją dotychczasowych założeń i zasad procesów optymalizacji i poprawy konkurencyjności firmy. Pierwszym krokiem we wdrażaniu ERGOlean musi być zbudowanie świadomości i logicznego zrozumienia tych zasad wśród wszystkich pracowników firmy.

PAWEŁ STAWORZYŃSKI
WŁAŚCICIEL

POZOSTAŁE METODY

Ekonomika ruchów elementarnych MTM – optymalizacja kosztów
Business process reengineering, Kaikaku – reinżyniering procesów
Teoria ograniczeń w filozofii Lean Management
Ergonomia – oceny i redukcja ryzyk
Optymalizacja planowania i harmonogramowania produkcji, wszystkich metod i narzędzi powiązanych, systemów ERP
Optymalizacja zarządzania łańcuchem dostaw, Just in Time (JiT), Just in Sequence (JiS)
Optymalizacja przepływu materiału: zapasy magazynowe przy jednoczesnej poprawie dostępności komponentów
Problem Solving – Raport A3
Tanie, szybkie oraz łatwe w obsłudze narzędzia, które pomogą w skutecznym rozwiązywaniu problemów i zapobieganiu powstawaniu ich źródeł.
Zarządzanie przez cele (MBO), strategiczna karta wyników (BSC)
TQM – zarządzanie jakością
DBM – zarządzanie przez wartości godnościowe
Nadzór korporacyjny (Corporate Governance)
ERGOlean Management
Lean Management

POTRZEBUJESZ INDYWIDUALNEJ OFERTY?

Każdy klient jest inny i potrzebuje personalnego podejścia! Jeżeli chcesz byśmy przygotowali
dla Ciebie usługę dopasowaną do Twoich potrzeb, zostaw numer telefonu, postaramy się pomóc!

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych powyżej w celu otrzymywania informacji związanych z działaniami DPG Staworzyński. Mam świadomość, iż podane przeze mnie powyżej dane będą przetwarzane przez DPG Staworzyński z siedzibą przy ul. Topolowej 16 w Jeleniej Górze 58-570 (administrator danych). Podanie powyższych danych jest dobrowolne. W każdej chwili przysługuje mi prawo dostępu do treści tych danych oraz ich poprawienia, a powyższa zgoda może być odwołana w każdym czasie.