+48 22 290 55 44
info@staworzynski.com

Jesteś tutaj

×

Komunikat o błędzie

Strict warning: Only variables should be passed by reference w staworzynski_preprocess_page() (linia 19 z /home/boostnet/staworzynski.com/sites/all/themes/staworzynski/template.php).

Zakładki podstawowe

Tytuł

Wskaźnik zwrotu inwestycyjnego ROI

ROI (return of investment) - wskaźnik zwrotu z inwestycji. Przedstawia rentowność nakładów do zwrotu wynikających z konkretnej inwestycji lub kompleksowo funkcjonowania całego przedsiębiorstwa.

ROI jest stosunkiem Zysku operacyjnego podzielonego przez wartość majątku zaangażowanego w wypracowany zysk.

Z perspektywy wdrażania zmian optymalizacyjnych funkcjonowanie danego obszaru ROI można liczyć analogicznie do w/w sposobu ale uwzględniając:

stosunek oszczędności lub dodatkowych zysków (wynikających z wprowadzenia danego usprawnienia) do nakładów wynikających z wdrożenia zmian.

Podsumowując na przykładzie:

Wydając 100 000 zł na zmiany w funkcjonowaniu logistyki wewnąrzzakładowej udaje się uzyskać oszczędności w wysokości 300 000 zł rocznie.

ROI w okresie rocznym = 300TPLN/100TPLN = 3 

ROI w okresie 3 lat = 900TPLN/100TPLN = 9

Z powyższego wynika, że w skali roku na każdą wydaną złotówkę odzyskujemy 3 złote, natomiast w skali 3 lat 9 złotych.

ROI większy powyżej 1 dla okresu zwrotu maksymalnie 1 roku - do akceptacji kosztów wynikających z zakładanych zmian, dla wielu przedsiębiorstw jest wystarczającym aby zaakceptować zmiany których dotyczy kalkulacja ROI.

Oczywiściew kalkulacjach ROI istotnym jest jeszcze analiza ryzyka przedsięwzięcia oraz możliwy czas realizacji zysków. To są czynniki które każdorazowo muszą być uwzględniane podczas podejmowania decyzji o akceptacji kosztów.

Zainteresowanych wsparciem w w/w zakresie zapraszamy do kontaktu z mailowego lub telefonicznego:

http://www.staworzynski.com/?kontakt,4

Polecamy również na naszym blogu

ZOSTAŃMY W KONTAKCIE