+48 22 290 55 44
info@staworzynski.com

Jesteś tutaj

×

Komunikat o błędzie

Strict warning: Only variables should be passed by reference w staworzynski_preprocess_page() (linia 19 z /home/boostnet/staworzynski.com/sites/all/themes/staworzynski/template.php).

Zakładki podstawowe

Tytuł

Overall Labor Effectiveness - OLE

Overall Labor Effectiveness - OLE - Całkowita Efektywność Pracy - analogiczny wskaźnik efektywności pracy człowieka (ECP) do efektywności pracy maszyny jakim jest wskaźnik OEE. Sposób liczenia OLE jest również taki sam jak OEE, jedynie zamiast maksymalnej wydajności maszyny przyjmuje się maksymalną wydajność człowieka. OLE tj OEE składa się z iloczynu 3 parametrów:

  • Wydajność (W)
  • Dostępność (D)
  • Jakość (J)

Iloczyn wskaźników W x D x J = OLE.

Analogicznym dla wskaźnika OLE jest ECP, czyli efektywność czasu pracy. Wynik końcowy w wyliczeniach OLE i ECP jest taki sam. Inny jest tylko sposób liczenia.

Wskaźnik ECP jest liczony bez podziału na 3 w/w składowe tylko jest stosunkiem wytworzonych dobrych produktów do maksymalnej ilości możliwej do wytworzenia w dostępnym czasie. Wskaźnik ECP dodatkowo liczony jest na podstawie czasów normatywnych i czasu dostępnego pracowników co daje większą dokładność w liczeniu oraz dzięki braku konieczności dzielenia na składowe jest łatwiejszy w wyliczeniu w stosunku do OLE. 

Najkorzystniejszym rozwiązaniem w liczeniu efektywności pracy człowieka jest wprowadzenie wskaźnika OLE, który podobnie jak ECP jest liczony na podstawie czasów normatywnych a nie ilości wytworzonych sztuk.

W celu wdrożenia wskaźnika OLE lub ECP niezbędne jest przeprowadzenie procesu normowania czasów pracy dla poszczególnych operacji roboczych. W porównaniu do normowania pracy maszyn obiektywne określenie wydajności człowieka jest dużo bardziej skomplikowane i niesie znacznie większe ryzyko popełnienia błędu. Pozyskanie wiedzy w zakresie normowanie czasów pracy człowieka, określania normalnego tempa pracy jest podstawą w prawidłowym wdrażaniu OLE i ECP. Więcej informacji na temat normowania i tempa pracy człowieka można pozyskać na poniższych stronach:

http://staworzynski.com/?pl_normalne-tempo-pracy-czlowieka,336

http://staworzynski.com/?pl_techniki-normowania-czasu,121

/?normowanie-czasow-ncp,186

Polecamy również na naszym blogu

ZOSTAŃMY W KONTAKCIE