+48 22 290 55 44
info@staworzynski.com

Jesteś tutaj

Zakładki podstawowe

Tytuł

Nasze doświadczenie

Przy współpracy koncentrujemy się na jak najbardziej efektywnym transferze wiedzy (know how) i umiejętności w w/w zakresie do specjalistów i kadry zarządzającej firmy z którą współpracuję.

Głównym celem naszych działań i zespołów którymi kierujemy jest rzeczywista poprawa konkurencyjności firm przez m.in. unikanie zbędnych kosztów wytwarzania i funkcjonowania. 

Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie pozyskane z międzynarodowej grupy specjalistów działających w formie stowarzyszeń narodowych od ponad 70 lat. Właściciel firmy i jednocześnie główny manager projektów naszej firmy, Paweł Staworzyński koncentrując się wokół usprawniania funkcjonowania przedsiębiorstw zrealizował następujące działania:

 • Kilkadziesiąt projektów usprawniających zakończonych sukcesem w niemal wszystkich obszarach przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych o różnych profilach  (jako inżynier, kierownik, manager opracowujący koncepcję i metodykę realizacji stawianych celów). --- referencje ---
 • Ponad sto wykładów, specjalistycznych szkoleń MTM i warsztatów z praktycznego zastosowania różnych technik i metod usprawniających funkcjonowanie przedsiębiorstw (m.in. Lean Manufacturing, MTM).
 • Wyszkolił kilkunastu w pełni wykwalifikowanych inżynierów i kierowników projektów którzy są uznawanymi specjalistami pracującymi dla niemieckich, polskich, amerykańskich i rosyjskich firm produkcyjnych.
 • Kilka międzynarodowych konferencji w tematyce wymiany doświadczeń i BEST PRACTICE w usprawnianiu przedsiębiorstw i optymalizacji pracy, na których gościli prelegenci ze znanych na całym Świecie koncernów jak i firm o lokalnym zasięgu (BMW, Mercedes, Volkswagen, Airbus, MAN, Volvo, Bosch, Siemens, BSH Whirlpool, Dassault Systemes, US Pharmacia, Flextronics, Peklimar, Deutsche MTM-Gesellschaft, MTM Association for Standards and Research – USA, Cooper Standard, Johnson Controls, Electrolux, TI Automotive, AVON, Bakalland, RONAL, Krajowa Izba Rozliczeniowa SA, KAIZEN Institute, TAKATA-PETRI, TAKATA-PETRI, SITECH, RUG Riello, AUTO FORUM CLUB, Politechnika Wrocławska, GE Power Controls, BOMBARDIER).
 • Rozpoczął proces ekspansji zaawansowanych narzędzi usprawniających na rynki wschodnie, głównie Federacji Rosyjskiej (m.in. KAMAZ, ZF-KAMA, BSH, Avon).
 • Odwiedził kilkaset firm głównie w Polsce, ale również i w Rosji, Niemczech i USA, dla których opracował konfiguracje konkretnych projektów usprawniających.
 • Pod redakcją Pawła Staworzyńskiego powstała i została wydana książka „MTM – Prawidłowo od samego początku” opisująca ponad 60 letnią historię rozwoju i ekspansji narzędzi analitycznych MTM, które nieustannie rozwijają się i zdobywają coraz większe uznanie w dużych i mniejszych przedsiębiorstwach.
 • Wprowadził jako dodatkowe kursy dla studentów szkolenia z nauki zastosowania podstawowych narzędzi MTM na Politechnice Wrocławskiej, Łódzkiej i Warszawskiej

Paweł Staworzyński - doświadczenie:

Przez ponad 6 lat dla Międzynarodowej Grupy doradczej (MTM International Group) jako inżynier i kierownik projektów, prokurent a następnie jako Prezes Zarządu. W ciągu tych lat zdobył doświadczenie i KNOW-HOW kształtowane od ponad 60 lat przez specjalistów w krajach wysokorozwiniętych (m.in.: Niemcy, USA, Francja, Włochy, Wielka Brytania), jak również w krajach rozwijających się (Polska, Rosja, Brazylia, Chiny, Czechy i Słowacja).

Pierwsze doświadczenia zdobywał jako pracownik na samodzielnych stanowiskach w małych firmach usługowych (motoryzacja, komputery i oprogramowanie dla firm), następnie w dziale przygotowania produkcji międzynarodowego koncernu motoryzacyjnego Dräxlmaier Group gdzie zrealizował pierwsze projekty usprawniające wybranych obszarów zakładów w Polsce i na Węgrzech. Działania te przyczyniały się na znaczne poprawy efektywności procesów produkcyjnych, transportu wewnętrznego jak i administracji.

Branże w których działamy:

 • produkcja - Automotive, AGD, meble, FMCG (spożywcza, kosmetyki, chemia, farmacja), lotnictwo, maszyny, pojazdy użytkowe transportu publicznego (autobusy, ciężarówki, przyczepy, naczepy i zabudowy pojazdów specjalnych)
 • logistyka, centra logistyczne, outsourcing logistyczny, co-packing, co-manufacturing
 • usługi bankowe, ubezpieczeniowe, finansowe, centra usług BPO i SSC,
 • administracja państwowa - urzędy miast i gmin, wojewódzkie, starostwa, urzędy skarbowe.

ZOSTAŃMY W KONTAKCIE